Chemia + fizyka = miłość…?

Zapewne zaczniecie czytać ten wpis i pomyślicie, znów kolejny artykuł o miłości, seksie, związkach. Tak macie racje, wszędzie pełno zagadnień o tej tematyce, lecz pytań jest jeszcze więcej, i wciąż się mnożą, co oznacza, że ludzie wciąż szukają, czytają i próbują zrozumieć co, jak i dlaczego. 

A dlaczego ja poruszam ten temat? Na pewno wielu z Was myśli, że aby było dobrze w związku, to musi być dobrze w łóżku, ale czy jest to priorytet Naszego wspólnego życia? Ja, cóż, nie narzekam na moje pożycie ani fizyczne ani psychiczne ani chemiczne, lecz coraz więcej ludzi ma problem z jedną z tych dziedzin. Czy istnieje miłość bez seksu, czy jest seks bez miłości? Te pytania zadaje sobie co dzień wiele par, które przechodzą spadek pozytywnych relacji w swoich stosunkach partnerskich. Jakie skojarzenia przychodzą Wam na myśl na słowa „małżeństwo, para, związek”? Za pewne są to: miłość, troska, tęsknota, zaufanie itd. Tak zgadza się, lecz musimy wdrążyć się bardziej w te zagadnienia i określić je dodatkowo takimi cechami jak: pożądanie, erotyzm, dotyk, seks, pragnienie itp. Mężczyźni nie mają z tym problemu, gdyż są tak skonstruowani, aby myśleć wzrokiem. Pierwsze skojarzenia, czy odczucia na widok kobiety, to właśnie te fizyczne cechy, a kobieta, kobieta „myśli sercem”: Jaki on jest, czy będzie opiekuńczy, czy będę mogła mu ufać… To niestety również naturalna rzecz, ponieważ kobieta jest o wiele bardziej wrażliwa, na myśl jak ma wyglądać jej pożycie partnerskie. Ale wracając do tematu, miłość bez seksu? Co raz więcej takiej pustej miłości się pojawia w związkach. Ponieważ to uczucie jest z Nami od początku, to od niego się zaczęło, pierwsze zauroczenie, później, kołatanie serca na samą myśl o partnerze, a potem już tylko to jedyne „kocham”. I dla Nas kobiet jest to naturalne, przez miłość – do łóżka. Lecz niestety nie zawsze jest to oczywiste dla Naszych partnerów, którzy z czasem przestają Nas zauważać, mijają w korytarzu domu bez najmniejszego spojrzenia, nie mają czasu na Wasze ulubione posiłki, które jadaliście oglądając filmy do późnej nocy, i widzą w Nas tylko kogoś, do zaspokajania swoich potrzeb fizycznych. Ale na szczęście istnieją pary, które stawiają sobie na górze piramidy te wartości chemiczne, jak miłość, opieka, dom, rodzina, a erotyka służy im do chwilowych przyjemności, z której oczywiście czerpią satysfakcję ale nie traktują jej jako nieodłączny element życia.
A co powiecie na ratowanie związku łóżkiem? Czy nie wyobrażałaś sobie wspólnych posiłków, rozmów do późnej nocy, wyjść do kina, czy na basen, oraz zasypiania w czułym uścisku, słysząc zawsze „kocham” szeptane do ucha? Czy na prawdę chcesz widzieć zadowolenie Twojego partnera tylko wtedy, gdy będziesz przed nim klęczeć?  Tak, tak myślałam. Nie da się tak tkwić w czymś. czego nie można nazwać związkiem ani nawet byciem razem. Dlaczego? Co jest najważniejsze w tym wszystkim? Priorytetem w całej procedurze związku, jest kochać. Kochać zawsze, ale nie za coś tylko pomimo czegoś. Seks, jest wspaniały i potrzebny! Ale to nie dzięki niemu jesteście razem, nie on was zjednał i ukazał wasze dobre strony, dzięki którym jesteście razem. On tylko sprawia, że czujecie ten wspaniały głód swych ciał, głód dotyku i oddechu na skórze. On scala Nas w jedność. Lecz tu rola jego jako „dopełniacza” się kończy, ponieważ 3/4 Waszego wspólnego życia to emocje, uczucia, rozmowy, uśmiechy, wspólne spędzanie czasu, a także, te głębsze uczucia jak tęsknota, zaufanie, bezpieczeństwo, czułość. Tak, dobry seks, to dobre pożycie. A co jeśli się nie układa? Hmm według mnie problem nie leży w seksie, lecz psychice obojga z Was, wpływa na to wiele czynników, ale na pewno nie możecie zwalać na siebie na wzajem, wtedy trzeba się zastanowić dlaczego się czegoś boimy, co wpływa na złe samopoczucie, bądź nie chęć, Ale o tym już w innym artykule.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s